FAQ

​— Co należy umieścić w CV, aby zwrócić na siebie uwagę?

​— Ważne jest, aby zaprezentować całe swoje doświadczenie zawodowe. Jeśli brałeś udział w ciekawych projektach, warto szczegółowo je opisać: wyjaśnić na czym polegały, na jakich technologiach były oparte, ile czasu trwały, jakie odgrywałeś w nich role. Dobrze, jeżeli w podsumowaniu nie tylko wymienisz znane sobie technologie, ale załączysz także odnośniki do swoich realizacji.

— Czy mogę wysłać swoje CV do DataArt pomimo braku oferty na konkretne stanowisko?

— Tak, HR Manager prowadzi rejestr kandydatów zainteresowanych współpracą niezależnie od aktualnych ofert. Również aplikując na konkretne stanowisko, warto wskazać, czy interesują cię inne projekty i stanowiska. Jeśli jest ono już zajęte, skontaktujemy się z tobą w pierwszej kolejności, jak tylko pojawią się nowe oferty odpowiadające twoim kwalifikacjom. Możesz także opowiedzieć o swoim doświadczeniu w pokrewnych dziedzinach.

— Jestem studentem. Czy, aby rozpocząć współpracę z DataArt, wystarczająca będzie wiedza uniwersytecka?

— Tak, w DataArt pracuje wielu studentów, którzy łączą naukę i pracę. Aby rozpocząć swoją karierę w tej branży w zupełności wystarczą podstawy akademickie. Doceniamy jednak udział w praktycznych projektach, również zespołowych, z dziedziny programowania, konkursach, hackathonach – aby na wszelkie sposoby nabierać praktycznych umiejętności w zakresie technologii. Przywiązujemy także szczególna wagę do wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego.

— Jaki poziom znajomości języka angielskiego pozwoli mi na podjęcie współpracy z DataArt?

—— W związku z tym, że realizujemy projekty dla międzynarodowych klientów, komunikatywna znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej B2 jest dla nas priorytetem. Weryfikujemy ją już na pierwszym etapie rekrutacji. Jeśli kandydat nie przejdzie go pomyślnie, nie przekreślamy go. Nauczyciel języka angielskiego jasno wskaże umiejętności, które powinien doszlifować.

— Czy można łączyć współpracę z DataArt z realizacją innych projektów?

— Niestety, łączenie innej pracy ze współpracą z DataArt jest niemożliwe w ramach tej samej branży. Jedyny wyjątek to prowadzenie zajęć na uczelni. Tu wychodzimy naprzeciw kolegom, którym wystarcza sił na połączenie działalności akademickiej z pracą w projektach. Jeśli jednak masz ochotę robić coś niezwiązanego z IT, na przykład pracować w warsztacie samochodowym, schronisku dla zwierząt czy fundacji charytatywnej – nie ma problemu.

— Czy można wpółpracować z DatArt w niepełnym wymiarze godzin?

— Generalnie – nie. Czasami robi się wyjątki, na przykład dla osób, które wracają z urlopu macierzyńskiego i nie mogą od razu rozpocząć pracy w pełnym wymiarze. W każdym razie - opcja ta nie jest dostępna dla nowozatrudnionych.

— Czy po zakończeniu mojego projektu będę mógł kontynuować współpracę z DataArt?

— Nie musisz się obawiać – podejmowana przez nas współpraca nie zależy od czasu trwania projektu, jest nawiązywana na stałe. Możesz pracować w różnych projektach i miejscach na świecie – najważniejszy jest dla nas twój rozwój.

— Na jakiej podstawie ustalane są warunki finansowe?

— DataArt oferuje wynagrodzenia na poziomie rynkowym. Gdy ustalamy z kandydatem kwestie finansowe, koncentrujemy się przede wszystkim na jego oczekiwaniach. Warunki współpracy ustalamy na podstawie wiedzy i doświadczenia w zakresie konkretnej technologii, a także umiejętności miękkich, istotnych w rozmowach z klientem i członkami zespołu.

— Czy DataArt dopuszcza możliwość elastycznego rozplanowania czasu pracy?

— W DataArt preferujemy zadaniowy tryb pracy – godziny można elastycznie dopasować do swojego trybu życia, pod warunkiem, że jest to zgodne z terminami w projekcie, rozmowami z klientem oraz spotkaniami w zespole. Szczegółowy tryb pracy ustalany jest indywidualnie, bezpośrednio z project managerem.

— Czy oferujecie dodatkowe ubezpieczenie medyczne?

— Oczywiście – obejmuje ono nie tylko osobę współpracującą z DataArt, ale również członków jej rodziny w korzystnej cenie. Proponujemy innowacyjny pakiet dodatkowego ubezpieczenia medycznego, obejmujący wizyty u lekarzy specjalistów oraz wiele badań laboratoryjnych i diagnostycznych.

— W jaki sposób będę mógł w DataArt rozwijać swoje profesjonalne umiejętności?

— Od wielu lat jednym z naszych głównych celów jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszych specjalistów. Pakiet szkoleń oraz programów edukacyjnych stworzony przez DataArt obejmuje trzy bloki – technologiczny, menadżerski i językowy. Dajemy możliwość pogłębiania posiadanych kwalifikacji oraz zdobywania nowych. Do przygotowania programów szkoleniowych podeszliśmy pragmatycznie – treści w nich ujęte odpowiadają problemom pojawiającym się w realnych projektach. Specjalista może sam wybrać kurs, który jest dla niego interesujący i odbyć go w wolnym czasie.

— Czy dofinansowujecie zewnętrzne szkolenia?

— Jak najbardziej – wystarczy uzgodnić to z project managerem. Najważniejsze, by takie kursy odpowiadały aktualnym potrzebom projektowym lub rynkowym. Jeśli wybrane przez ciebie szkolenie jest w obszarze zainteresowań DataArt, w pełni pokryjemy jego koszty.

— W jaki sposób mogę poprawić swój angielski?

— Przede wszystkim, dla chętnych, prowadzimy regularne kursy języka angielskiego, które pomagają poprawić umiejętności komunikacyjne. Szczególną wagę przywiązujemy do poprawności w rozmowach z klientami, dlatego oferujemy odrębne bloki szkoleniowe uwzględniające specyfikę komunikacji międzykulturowej. Bez względu na stopień kompetencji językowej, proponujemy również zajęcia ukierunkowane na utrzymanie jak najwyższego poziomu znajomości języka.

— Czy wspieracie aktywności pozazawodowe?

— Integracja ma dla nas duże znaczenie. Jesteśmy kreatywni i zgrani, dlatego często spotykamy się na wspólnych imprezach. Wówczas odkrywamy w sobie nowe pokłady energii i wspólne pasje. Jesteśmy dumni, że mamy wśród nas maratończyków, alpinistów, himalaistów, podróżnikow, muzyków, naukowców, artystów i wiele ciekawych, ciepłych i bardzo otwartych osób. Spotykamy się także na różnych imprezach sportowych – piłka nożna, siatkówka, koszykówka. Na terenie każdego biura posiadamy pokoje odpoczynku wyposażone w sprzęt sportowy i gry zręcznościowe.

— Czy istnieje możliwość wyjazdów biznesowych?

— Częstotliwość podróży biznesowych zależy od preferencji każdego z nas. Jeśli poinformujesz project managera o tym, że jesteś otwarty na nowe wrażenia i gotowy do wyjazdów, na pewno uwzględni to w planach realizacji projektu. Jeżeli natomiast wolisz pracować na miejscu i cenisz sobie spokój, uszanujemy to.