Proces aplikacji

Witamy,
Tutaj dowiesz się, w jaki sposób dołączyć do zespołu DataArt i rozpocząć karierę w branży IT. Zrób pierwszy krok – poznaj proces rekrutacji.

DataArt rozwija się bardzo dynamicznie. Stale pozyskujemy nowych klientów i otwieramy kolejne biura. Prowadzimy dużą ilość projektów, w związku z czym poszukujemy osób specjalizujących się w zakresie różnych technologii. W Polsce rekrutujemy w Lublinie i Wrocławiu. Sprawdź nasze oferty i znajdź wymarzoną pracę w Lublinie lub we Wrocławiu.

Wystarczy wybrać jedną z ofert pracy i wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej. Zachęcamy także do przesyłania CV w języku angielskim na adres:
hr-lublin@dataart.com lub hr-wroclaw@dataart.com.

Po pozytywnej ocenie dokumentów aplikacyjnych, czeka na ciebie pierwsza wstępna rozmowa telefoniczna. Ma ona na celu potwierdzenie chęci aplikowania na wybrane przez ciebie stanowisko oraz ustalenie terminu przeprowadzenia kolejnego etapu rekrutacji – krótkiej rozmowy w języku angielskim. DataArt realizuje projekty międzynarodowe. Oznacza to, że znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest niezbędnym wymogiem do pracy w naszej firmie.

Ten etap odbywa się zdalnie, przez telefon lub Skype, i zajmuje około 15-20 minut. Podczas rozmowy ze specjalistą języka angielskiego sprawdzane są przede wszystkim zdolności komunikacyjne oraz styl prowadzenia konwersacji.

Zazwyczaj rozmowa z HR Managerem i rozmowa techniczna odbywają się w jednym etapie. Długość rozmowy z HR Managerem zależy od ciebie, ale przeważnie nie trwa zbyt długo. Podczas spotkania opowiadamy o firmie i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Możesz spodziewać się pytań dotyczących doświadczenia zawodowego, motywacji, planów na przyszłość oraz znajomości technologii wskazanych przez ciebie w CV. Następną rozmowę przeprowadza ekspert z dziedziny, technologii, w której zamierzasz się specjalizować. Warto być także przygotowanym na rozwiązanie pisemnego testu.

Jesteś już członkiem zespołu! Cieszymy się, że jesteś z nami!

Jak długo trwa rozpatrywanie aplikacji?

Od chwili dostarczenia CV mija maksymalnie kilka dni roboczych do momentu pierwszego kontaktu ze strony HR Managera DataArt. Po rozmowie technicznej czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć, ale zazwyczaj nie przekracza 4-5 dni roboczych. Po każdym etapie rekrutacji otrzymujesz odpowiedź zwrotną i jesteś informowany o swoich wynikach.

Które etapy rekrutacji są obowiązkowe?

Sprawdzenie znajomości języka angielskiego, rozmowa z HR Managerem i rozmowa techniczna z ekspertem. Dodatkowo możesz zostać poproszony o przejście testu algorytmicznego i rozwiązanie zadania pisemnego.

Jak wygląda test algorytmiczny?

Test składa się z pięciu zadań i trwa 30-60 minut. Podczas tworzenia oprogramowania bardzo często mamy do czynienia z analizą istniejącego kodu, poszukiwaniem błędów, wykryciem słabych punktów w algorytmach. Przede wszystkim chcemy sprawdzić, czy myślisz kreatywnie i posiadasz zdolności analityczne.

Czy test algorytmiczny to już ostatni etap?

Niekoniecznie. Czasem możemy poprosić cię o rozwiązanie pisemnego testu. Służy on do sprawdzenia umiejętności pisania kodu i dotyczy technologii, w której się specjalizujesz. Pisemny test trwa około 4 godzin.