IT Talk: «Rozmowa o Jakości & Kryptonit Programisty»

19 listopada

czwartek, 17:30

Wstęp darmowy

Uwaga! Prosimy o rejestrację w celu otrzymania linka.

Ola Kunysz i Sebastian Rabiej w bardzo ciekawych rozmowach o jakości w projektach, testach, kodowaniu, architekturze i psychologii. Dowiemy się dlaczego jakość oprogramowania można definiować bardzo szeroko oraz co sprawia, że deweloperzy są coraz mniej skuteczni i coraz mniej zadowoleni ze swoich projektów.

«Kto odpowiada za jakość w projekcie?» by Ola Kunysz

Czym jest jakość? Czy to jakieś abstrakcyjne pojęcie za które odpowiadają testerzy? Procent pokrycia kodu testami? Powód do dzwonienia do programistów na urlopie? Przez ostatni rok rozmawiałam z inżynierami oprogramowania podczas webinarów Rozmowy o Jakości. Zaskakujące jak szeroko można definiować jakość i jak wiele części wspólnych jest w różnych definicjach. Opowiem o tym, czego się nauczyłam i co może Cię powstrzymywać przed lepszą jakością oprogramowania.

Aleksandra (Ola) Kunysz, Szkoła Testów

Ola Kunysz tworzy oprogramowanie od ponad 13 lat. Pisała frontendy, backendy i kod biznesowy, zbierała wymagania, testowała i szkoliła. Pracowała w korporacjach, startupach i pro bono w różnych branżach i krajach. Najbardziej lubi pisać kod, który ma znaczenie i rozwiązywać prawdziwe problemy. Kiedy jest offline, jeździ na rowerze, spaceruje z psem, albo ćwiczy jogę z kotami.


«Developer's Kryptonite» by Sebastian Rabiej

Clark Kent AKA Superman jest jednym z największych superbohaterów naszych czasów, ale nawet on ma coś, co sprawia, że jest on podatny na obrażenia oraz mniej niesamowity. To właśnie kryptonit go osłabia. Developerzy niczym superbohaterowie, również mają swój kryptonit. W trakcie prezentacji postaram się Wam przedstawić, co i dlaczego sprawia, że developerzy są mniej skuteczni, a zarazem mniej zadowoleni ze swoich projektów. Porozmawiamy o architekturze jak i również poruszymy tematy psychologii. Zapraszam.

Sebastian Rabiej, Software Mill

Odkąd pamiętam, fascynowały mnie języki programowania i wszystko, co było z nimi związane. Tworzenie czegoś z "niczego" jest ekscytujące na tyle, że postanowiłem iść tą ścieżką kariery. Pracuję jako developer od ponad 5 lat. Ciągle poszukuję odpowiedzi na pytanie "co to znaczy być profesjonalny". Swoich odpowiedzi szukam razem z firmą softwaremill, dla której aktualnie zdalnie pracuje. Jestem entuzjastą tematów związanych z czystym kodem, software craftsmanship i metodykami zwinnymi.

 

Język: polski

FREE ENTRANCE! Unfortunately, we have a limited number of places. Please, fill the registration form and wait for our next email.

Program

5:30 PM - 5:35 PM

Rozpoczęcie

5:35 AM - 6:20 PM

«Kto odpowiada za jakość w projekcie?»

Ola Kunysz

6:25 PM - 7:10 PM

«Developer's Kryptonite»

Sebastian Rabiej