Medycyna

Branża, która z zasady jest konserwatywna, stanowi wyzwanie dla chcących dostosować ją do nowych technologii, ale właśnie w medycynie zachodzą procesy, które mogą zmienić życie każdego człowieka.

We współczesnej medycynie innowacyjne pomysły powstają w startupach, a na rynek masowy wprowadzają je firmy-giganci – i DataArt jest w stanie włączyć się w pracę na każdym etapie. Zrealizowaliśmy ponad 100 projektów w dziedzinie opieki zdrowotnej. Wśród nich można wymienić zbudowanie systemów obsługi w zakresie branży medycznej (stworzenie elektronicznych kart pacjentów bądź też kontrolę pracy laboratoriów) oraz udział w przeprowadzeniu badań klinicznych i poszukiwanie rozwiązań dla telemedycyny – zdalnej diagnostyki.

Doświadczenie DataArt w brzanży

EMR / HER

EMR / HER

Tworzymy system elektronicznych kart medycznych, odpowiadający amerykańskiej Ustawie o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA), kładąc nacisk na łatwość w użytkowaniu i instalacji. Ponadto pomagamy naszym klientom w otrzymaniu certyfikatu w ramach programu „Świadomego korzystania z elektronicznej karty medycznej”.

E-recepty

E-recepty

Integrujemy własne rozwiązania w zakresie elektronicznego uzupełniania recept z systemami takich producentów jak Surescripts, DrFirst, RxHub, aby uprościć proces przepisywania lekarstw i zminimalizować możliwość wystąpienia pomyłki lekarskiej.

PMS

PMS

Zgromadziliśmy bogate doświadczenie w rozwoju systemów zarządzania klinikami. Nasze rozwiązania pozwalają zautomatyzować najważniejsze procesy i zwiększyć wydajność pracy przy minimalnych kosztach.

Profile Pacjentów

Profile Pacjentów

Tworzymy aplikacje mobilne i internetowe, które zapewniają pacjentom dostęp do informacji o stanie ich zdrowia, a także pozwalają na wysyłanie zapytania o przedłużenie recepty. Nasze aplikacje uwalniają lekarzy od zbędnej pracy papierkowej i ułatwiają życie ich pacjentom.

Rozwiązania HIE/HIX

Rozwiązania HIE/HIX

Tworzymy platformy do wymiany informacji medycznych, które pozwalają gromadzić i łączyć dane pacjentów, a także zapewniają bezpieczną transmisję danych.

Rozwiązania Finansowe w Medycynie

Rozwiązania Finansowe w Medycynie

Integrujemy systemy naszych klientów z systemami firm ubezpieczeniowych i opracowujemy odpowiednie rozwiązania HIPAA, które upraszczają proces obsługi roszczeń ubezpieczeniowych, prowadzenie księgowości i sporządzanie raportów.

LIMS

LIMS

Na indywidualne zamówienie klienta oferujemy systemy zarządzania pracą laboratorium, które w pełni odpowiadają wymogom HIPAA. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na uwzględnienie zarówno wielkości konkretnego laboratorium, jak i wszystkich jego specyficznych potrzeb.

Rozwiązania mHealth

Rozwiązania mHealth

Budujemy aplikacje dla zdrowia i fitnessu, w środowisku iOS i Android, synchronizujemy je z pamięcią w chmurze i integrujemy z zewnętrznymi API, na przykład HealthVault, HealthKit.

Usługi Integracji

Usługi Integracji

Tworzymy aplikacje proste do konfiguracji i umożliwiające integrację urządzeń medycznych z komputerami, zapewniając szerokie możliwości ich wykorzystania.

Testowanie Leków

Testowanie Leków

Współpracujemy z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi oraz tworzymy specjalistyczne programy dla testowania nowych preparatów medycznych i zarządzania laboratorium.

Badania Kliniczne

Badania Kliniczne

Pomagamy organizacjom zajmującym się badaniami klinicznymi (CRO), firmom farmaceutycznym i biotechnologicznym budować najnowocześniejsze systemy informatyczne, spełniające wymogi zewnętrzne. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu najróżniejszego oprogramowania — począwszy od systemów zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS) do dzienników elektronicznych pacjenta (ePRO).

Sprzedaż i Marketing

Sprzedaż i Marketing

Tworzymy rozwiązania pozwalające firmom farmaceutycznym promować swoje marki na rynku, który w ciągu 15 ostatnich lat uległ radykalnym zmianom: marketing bezpośredni i kontakt z pacjentem bez pośredników zastąpiły komunikację pomiędzy lekarzem a przedstawicielem handlowym.