10 anglojęzycznych kanałów Youtube, które uczą programowania

6 grudnia 2019
10 anglojęzycznych kanałów Youtube, które uczą programowania
Masz ochotę nauczyć się czegoś nowego? A może wciąż zgłębiasz wiedzę związaną z technologiami, których używasz na co dzień? Stworzyliśmy listę edukacyjnych kanałów w serwisie YouTube, które oferują treści związane z różnymi językami i technologiami. Wybierz te, które najbardziej cię interesują.

Wszystkie treści dostępne są w języku angielskim - dzięki temu przy okazji podszlifujesz specjalistyczne słownictwo!

1. GOOGLE DEVELOPERS

Kanał ma ponad 2 000 000 subskrybentów i oferuje nagrania wystąpień konferencyjnych, wykładów, prezentacji na temat dobrych praktyk, porady dotyczące: Androida, iOS, Chrome, tworzenia rozwiązań webowych i użycia Polymer, recenzje oraz newsy i wiadomości związane z aktualizacjami platform Google. Na stronie głównej znajdziesz linki do osobnych kanałów poświęconych konkretnym produktom firmy.

2. DEREK BANAS

Doświadczony iOS developer, Derek Banas ma ponad milion subskrybentów. Jego kanał przekona Cię do nauki Javy/JS w 30 minut, Pythona w 43 i C++ w ciągu godziny i 10 minut. Znajdziesz tam również bardziej szczegółowe dwugodzinne filmy związane z większością popularnych języków i technologii, lekcje tworzenia Tetrisa i innych gier, gry na ukulele i przygotowywania niskokalorycznych pyszności. Czemu nie?

3. TREEHOUSE

Jest to kanał szkoły technologii oferującej kursy dotyczące setek tematów w formie biblioteki tutoriali wideo nagranych przez profesjonalnych trenerów. Znajdziesz tam materiały dotyczące HTML, CSS, JavaScript, Ruby, PHP, WordPress, iOS i systemu Android.

4. SLIDENERD

Autor filmów w tym kanale uczy swoich subskrybentów programistycznego myślenia, pisania kodu, znajdowania i naprawiania usterek. Materiały wideo są przeznaczone dla początkujących programistów, ale i ci doświadczeni znajdą tu coś dla siebie. Główna tematyka: Java, JavaScript, Python, Android, IOS, Swift.

5. LEVELUPTUTS

Ponad 800 darmowych tutoriali dotyczących rozwiązań webowych, które stworzył Scott Tolinski z amerykańskiego design studio Q LTD. Tematyka: HTML5, Stylus, CSS, Sass, CMS (WordPress, Drupal, Magento), AngularJS, Meteor i inne.

6. CODECOURSE

W tym kanale znajdziesz lekcje PHP, CSS, Node.js, MySql, HTML, JavaScript, etc. Są tu także przydatne podpowiedzi związane z tworzeniem małych projektów, szczególnie atrakcyjne dla początkujących programistów. Przy okazji - autor kanału zamieszcza swoje materiały nie tylko na YT, ale również kompletne kursy, a niektóre z nich są darmowe.

7. LEARNCODE.ACADEMY

Kolejny kanał stworzony przez szkołę online. LearnCode.academy uczy tworzenia rozwiązań webowych i web designu. Z pomocą darmowych tutoriali opanujesz najnowsze trendy i nauczysz się HTML, CSS, JavaScript, CSS Layouts, responsywności, React.js, Node.js, Angular.js, Docker, DevOps, administrowania serwerami i wielu innych.

8. 8. LIVELESSONS

Biblioteka treningów dla specjalistów IT i osób związanych z biznesem stworzona przez jedną z wiodących firm edukacyjnych - Pearson. Tysiące godzin kursów wideo od popularnych autorów. Tematyka: NodeJS, Python, AngularJS i inne.

9. 9. MIKE LOCKE

Senior UI / UX designer z ponad 15-letnim doświadczeniem dzieli się wiedzą na temat HTML, CSS, designu i SEO. Projektowanie UI, dostępność, Interaction Design, Information Architecture, Research & Analytics, XHTML/CSS, tworzenie strategii, planowanie - to tylko niektóre zagadnienia, które znajdziesz w tym kanale.

10. 10. DEVTIPS

Cotygodniowy program edukacyjny przeznaczony dla każdego, kto chce nauczyć się więcej na temat programowania lub zainspirować się na kolejne 7 dni. Gospodarze kanału nazywają się “nieuleczalnymi generatorami błędów” i zapraszają do zapoznania się z tutorialami na temat, m. in., CSS, HTML5, RWD. Dodatkowo znajdziesz tu wywiady ze sławnymi web designerami i programistami.

Miłego oglądania!