5 anglojęzycznych seriali o IT

4 marca
5 anglojęzycznych seriali o IT
Branża IT, wciąż pełna wyrazistych stereotypów jest wdzięcznym materiałem na serial - programiści, inżynierowie, managerowie, designerzy są postrzegani jako dość specyficzne grupy zawodowe.

Stworzyliśmy listę anglojęzycznych seriali pokazujących różne historie z technologiami w tle. Polecamy oglądanie w oryginalnej wersji językowej - przyjemne z pożytecznym.

1. IT Crowd

“IT Crowd” to absolutny klasyk, który zyskał popularność na całym świecie. Fani Moss, Roya i Jen dialogi znają na pamięć. Polecamy wszystkim fanom brytyjskiego humoru (i akcentu). Serial nabiera dodatkowego uroku oglądany tuż przed planowaną podróżą do Wielkiej Brytanii. Zabawne momenty i najlepsze sceny znajdziesz na tej playliście.

2. Mr. Robot

Mroczny, tajemniczy i wciągający - odtwórcą głównej roli w serialu “Mr. Robot” jest ubiegłoroczny zdobywca Oscara Rami Malek (Freddie Mercury, “Bohemian Rhapsody”). Ciekawa jest transformacja bohatera - z socjopatycznego hakera stroniącego od interakcji zamienia się on w prawdziwą gwiazdę.

Garść faktów związanych z serialem:

  • Rybka głównego bohatera ma na imię Qwerty.
  • Hakerzy w serialu używają Pythona, a główne postaci pracują na Linuxie.
  • Tytuł każdego odcinka zawiera rozszerzenie, jak w pliku. Pierwszy sezon obejmował rozszerzenia plików video: .mov, .mpeg, .mkv, .avi, .mp4, etc.
  • Twórcom serialu doradzali prawdziwi hakerzy. Plotki głoszą, że były to osoby związane z Anonymous.

Serial można obejrzeć na przykład tutaj.

3. Silicon Valley

Rekomendujemy ten tytuł wszystkim zainteresowanym pracą i życiem w Dolinie Krzemowej. To doskonała komedia produkcji HBO, stworzona przez Mike’a Judge, twórcę kreskówki “Beavis and Butthead”. Serial opowiada o perypetiach teamu programistów i ich start-upu, Piped Piper, który posiada nawet rzeczywistą stronę internetową.

Jednym ze scenarzystów sezonu drugiego jest Dan Lyons, autor The Secret Diary of Steve Jobs, popularnego bloga parodiującego CEO Apple, Steve’a Jobsa.

Serial dostępny jest tutaj.

4. Black Mirror

Serial pokazuje przyszłość, w której za pomocą technologii można zrobić właściwie wszystko - od znalezienia drugiej połówki po załadowanie świadomości umierającej osoby do mózgu innej osoby (obie osobowości funkcjonują wtedy obok siebie). Jak szybko dosięgnie nas taka przyszłość? Czy to dla nas dobry scenariusz? Spoiler alert: niekoniecznie. Odcinki łączą się ze sobą jedynie tematycznie.

Serial dostępny jest tutaj.

5. Halt and Catch Fire

“Halt and Catch Fire” opowiada o błyskawicznym rozwoju branży IT w Dallas i Dolinie Krzemowej w latach 80. i 90. Pokazuje również jak z małych, garażowych firm wyrastali rynkowi giganci. Serdecznie polecamy.

Odcinki dostępne są tutaj.