Będziemy na konferencji JDD w Krakowie!

25 września 2018
Będziemy na konferencji JDD w Krakowie!
Wybieracie się na JDD do Krakowa, 8-9 października? Jeśli tak, to istnieją duże szanse, że się spotkamy - zostaliśmy Złotym Partnerem tegorocznej konferencji. Ale to nie koniec! Podczas wydarzenia z prezentacją zatytułowaną „Docker, microservices, functional programming – do we need them all in every Java application?” wystąpi ekspert DataArt w dziedzinie Java i architektury oprogramowania, Denis Tsyplakov, który odpowiedział nam na kilka pytań.

- Jesteś doświadczonym specjalistą znającym wiele języków programowania. Dlaczego wybrałeś Javę?

D.T: Każdy język jest kombinacją elastyczności i mocy oraz złożoności i stabilności. Java to potężny język, który dotyka wielu problemów charakterystycznych dla procesu rozwoju oprogramowania, takich jak: stały model pamięci, wielowątkowość, odśmiecanie pamięci, naprawianie błędów, etc. Nie jest to najsilniejszy i najbardziej elastyczny język programowania na świecie. Ale z drugiej strony jest stabilny, działa wszędzie (prawie wszędzie), a jego składnia jest czysta i spójna. Zazwyczaj dany fragment kodu znaczy to samo, niezależnie od stosowanego makro, ustawień kompilatora i redefinicji operatorów. Java jest odpowiednia do prawie wszystkiego (wyłączając sterowniki urządzeń, itp.), a w wielu momentach jest doskonała.

- Jesteś w gronie prelegentów tegorocznej konferencji JDD. O czym opowiesz?

D.T.: Moja rola w DataArt to Solution Architect. Pociąga to za sobą dwa rodzaje obowiązków: po pierwsze - naprawa niedziałającej architektury aplikacji, po drugie – projektowanie właściwej architektury systemów. Istnieje wiele powszechnie spotykanych antywzorców, chciałbym opowiedzieć o niektórych z nich.

- Kto powinien przyjść na twoją prezentację? Czego się może spodziewać?

D.T.: Zapraszam tych, którzy zainteresowani są pragmatyczną architekturą aplikacji.

Pełne bio Denisa znajdziecie tutaj. Sprawdźcie również program konferencji.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość, mamy również zniżkę na bilety – wpiszcie kod JDD2018_DATAART_25, by otrzymać 25% rabatu na bilet.

Więcej informacji o JDD -> https://jdd.org.pl