Cliff Moyce został kierownikiem globalnego zespołu ds. finansowych DataArt

12 stycznia 2016

NOWY YORK, LONDYN – 12 stycznia 2016 roku - Międzynarodowa firma konsultingowa DataArt powołała na stanowisko kierownika zespołu ds. finansowych Cliffa Moyca, doświadczonego specjalistę w sektorze usług finansowych i rynków kapitałowych.

Cliff Moyce jako ekspert w zakresie przekształceń, z powodzeniem przeprowadził wiele znanych firm przez okres istotnych zmian. Współpracował z Liffe (London International Financial Futures Exchange and Option Exchange), Markit, Lloyds of London, Orix Investment & Development Capital oraz Credit Market Analysis (CMA). Jako dyrektor ds. operacyjnych w CMA, skutecznie przekształcił produkty, usługi, technologię, działania i struktury oraz poprowadził proces integracji w nową spółkę macierzystą (McGraw Hill finansowego).

Alexei Miller, dyrektor zarządzający DataArt powiedział:

"Jesteśmy zadowoleni z faktu, że to właśnie Cliff Moyce poprowadzi nasz zespół ds. finansowych. Wiele realizowanych przez niego projektów zakończyło się sukcesem. Jego ogromne doświadczenie, począwszy od budowy i uruchomienia dużych firm hipotecznych i ubezpieczeniowych, prowadzenia systemu automatyzacji handlu na największej w Europie giełdzie instrumentów pochodnych, rozbudowy pierwszego systemu automatycznego arbitrażu na indeksach dla funduszy w Londynie aż po prowadzenie funduszy aktywów niepublicznych, przyniesie naszym klientom wiele korzyści. Wierzymy, że to właśnie Cliff Moyce pomoże naszemu zespołowi ds. finansowych wznieść się na nowe wyżyny."

Przez lata DataArt sukcesywnie świadczy usługi dla wielu firm z branży finansowej, w tym giełd, banków, funduszy hedgingowych i innych przedsiębiorstw zarządzających inwestycjami, jak również firm działających w sektorze fintech i danych rynkowych. Biorąc pod uwagę poważne zmiany w zarządzaniu danymi i bankowości cyfrowej oraz modernizację platformy bankowej, DataArt skupia się obecnie na przygotowaniu unikatowych ofert, które odpowiadają naglącym potrzebom rynku.

Moyce powiedział:

"Gdy rozważałem objęcie tego stanowiska, najważniejsze dla mnie były dwie kwestie. Po pierwsze, czy firma posiada pasję i ambicję dla dalszego rozwoju? I po drugie, czy ma podstawy i kompetencje, aby realizować tę ambicję? W przypadku DataArt odpowiedzi na powyższe pytania były twierdzące. Cieszę się, że będę miał możliwość poprowadzenia tego fantastycznego, profesjonalnego zespołu. DataArt stała się wiarogodnym partnerem technologicznym dla przedsiębiorstw inwestycyjnych i firm zarządzających aktywami. Jestem pewny, że inne instytucje, w tym towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, pożyczkowe i oszczędnościowe oraz podmioty udzielające kredytów hipotecznych również mogą skorzystać na współpracy z DataArt."

Cliff Moyce współpracuje z czasopismami poświęconymi tematyce zarządzania i występuję jako speaker podczas różnych wydarzeń dotyczących branży finansowej, gdzie poruszane się takie tematy jak: zmiany biznesowe, rozwój systemów, innowacje w zakresie usług finansowych, bezpieczeństwo w branży IT, fuzje i przejęcia przedsiębiorstw, zarządzanie w edukacji oraz zapobieganie przestępczości w sektorze finansowym. Moyce jest także członkiem IMS (Institute of Management Services) oraz posiada tytuł magistra psychologii organizacyjnej w Birkbeck, University of London.

Kontakty dla prasy

Wszystkie pytania, w tym te dotyczące zdjęć i wywiadów prosimy kierować do osoby poniżej:

Lief Schneider

+44 7971 950 899
+44 (0) 2071 042 213
lief@sbc.london