CV Duck – z czym ją jeść?

CV Duck – z czym ją jeść?

Quack.
Quack.
CV Duck.

Nie, to nie zwiastun bardzo dziwnego horroru. Symbol gumowej kaczki jest w IT powszechnie znany poprzez rubber duck debugging, a i w DataArt kaczuszki możemy znaleźć dosłownie na każdym kroku. Czym więc jest CV Duck?

CV Duck to bezpłatna usługa, pomagająca ludziom zaangażowanym w tworzenie projektów cyfrowych z nakierowaniem na specjalistów z branży IT znajdować i wyłapywać błędy w swoich CV – na podobnej zasadzie, jak oni sami za pomocą kaczek znajdują błędy w swoim kodzie.

No dobrze, ale jak to działa?

Na początku 2019 uruchomiliśmy usługę, która polega na zweryfikowaniu CV programisty przez zespół rekrutera oraz redaktora. Stopniowo usługa była rozszerzana, a obecnie funkcjonuje w niektórych krajach UE, w Europie Środkowej, Zjednoczonym Królestwie i Stanach Zjednoczonych.

Aby z niej skorzystać, przesyłasz swoje CV na stronę cvduck.pro. Po kilku dniach otrzymujesz odzew – sprawdzany jest między innymi styl, w jakim prezentujesz swoje umiejętności i doświadczenie, czyli pisownię i interpunkcję oraz formę tekstu, tj. dostępność danych, objętość czy struktura tekstu.

Dlaczego powinienem z tego skorzystać?

Ponieważ CV Duck to przede wszystkim ludzie, którzy mają styczność z setkami CV i przeprowadzają ich weryfikację na porządku dziennym. O ile umiejętność weryfikacji własnych możliwości jest wręcz kluczowa w branży IT, profesjonalne i bezpłatne wsparcie z pewnością pozwala na mierzenie wyżej i osiąganie więcej – i zawodowo, i finansowo. Niewątpliwym plusem jest również fakt, iż każda nadesłana aplikacja jest sprawdzana przez nasz zespół weryfikacyjny, a nie przez zautomatyzowane algorytmy AI.

Pomogliśmy setkom developerów, analityków i specjalistów. Jako firma zajmująca się usługami IT dobrze rozumiemy wymagania i oczekiwania pracodawców, a jeśli widzisz dla siebie pracę marzeń, to nie chcesz czekać – chcesz się zaprezentować jak najlepiej. Jeśli natomiast nie szukasz w tym momencie pracy, ale myślisz do przodu i lubisz być przygotowany, również możesz skorzystać z naszej usługi.

CV Duck to usługa oszczędzająca czas użytkownika, który spędziłby godziny na lekturze rekomendacji i kontakcie z konsultantami. Jest ona również bezpłatna – chcemy rozwijać nasz zakres świadczenia usług, więc przekazane nam aplikacje pozwalają poszerzać również nasze możliwości weryfikacyjne – nie jest to natomiast nasze narzędzie rekrutacyjne, więc przesyłając swoje CV, nie macie wobec DataArt żadnych zobowiązań.

Do kogo głównie kierujemy program?

Program skierowany jest głównie do programistów, aczkolwiek inni specjaliści z branży IT – w tym marketerzy czy analitycy wyniosą z niego korzyści. Spektrum osób, które korzystają z CV Duck jest bardzo szerokie. Około 50 procent z nich stanowią osoby na poziomie Junior i Middle, ciekawostką jest przybliżony odsetek użytkowników na poziomie Senior oraz Trainee – około 20 procent. Oznacza to, że zarówno osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z IT, jak i ktoś, kto siedzi „w branży” już kilka lat chętnie skorzysta z usługi.

Konkluzja?

CV Duck to bezpłatna usługa, która pozwala zweryfikować poprawność Twojego CV z pomocą zespołu rekruterów i redaktorów. Szczególnie użyteczna będzie dla osób, które dopiero wchodzą na rynek, zwłaszcza dla studentów, którzy nie mają jeszcze styczności z rynkiem pracy w IT.

Uploadujesz CV – otrzymujesz poradę ekspertów – oceniasz wynik ekspertyzy.

Quack.