Da Vinci Capital inwestuje w DataArt

Da Vinci Capital inwestuje w DataArt
Da Vinci Capital, wiodący fundusz private equity, ogłosił dzisiaj inwestycję w DataArt, lidera w dziedzinie konsultingu technologicznego, który projektuje i rozwija unikalne rozwiązania softwarowe. Inwestycja ma na celu wsparcie dynamiki wzrostu DataArt w kluczowych branżach.

DataArt będzie nadal koncentrować się głównie na trzech rynkach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Europie kontynentalnej. To obszary, w których Da Vinci Capital dysponuje znacznymi aktywami oraz ma udokumentowane osiągnięcia, w tym pierwszą ofertę publiczną na NYSE w 2012 r. firmy Epam zajmującej się inżynierią oprogramowania.

Posiadająca główną siedzibę w Nowym Jorku firma DataArt zatrudnia ponad 2500 profesjonalistów w 20 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych, Europie i Ameryce Południowej i osiągnęła istotny wzrost w ciągu minionych ośmiu lat. Firma znana jest z rozległej wiedzy z zakresu rozwoju aplikacji dedykowanych przedsiębiorstwom oraz rozwiązań mobilnych w kluczowych branżach takich jak usługi finansowe, opieka medyczna, media i rozrywka oraz podróże i hotelarstwo. Należące do DataArt centra kompetencji blockchain oraz IoT przeprowadziły wdrożenia projektów w wielu obszarach, umacniając swoją pozycję wiodącego dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Wśród klientów znajdują się globalne marki i przedsiębiorstwa takie jak Nasdaq, TravelPort, Ocado i MeetUp.

Przychody DataArt w 2017 r. przekroczyły 124 miliony dolarów, a według prognoz firmy, kwota ma zwiększać się każdego roku o ponad 20 procent. Od 2010 r. DataArt co roku znajduje się na liście Inc. 5000 skupiającej najszybciej rozwijające się prywatne firmy w Ameryce.

- Głównym czynnikiem odpowiadającym za nasze zainteresowanie firmą DataArt jest znaczny wzrost jej przychodów. DataArt koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości usług technologicznych w ramach kompleksowych projektów softwarowych. Jesteśmy podekscytowani faktem partnerstwa z DataArt i pragniemy powtórzyć sukces naszej poprzedniej inwestycji w Epam Systems, której owocem była pierwsza oferta publiczna na nowojorskiej giełdzie w 2012 roku - powiedział Dennis Fulling, Capital Managing Partner w Da Vinci Capital.

- Nasz kompleksowy proces due diligence wykazał, że DataArt cieszy się nadzwyczajną renomą wśród klientów, partnerów i firm z branży z uwagi na jakość usług, uczciwość i osiągane wyniki. Był to istotny czynnik przekonujący nas o podjęciu decyzji o inwestycji – dodał Dennis Fulling.

- Cieszymy się z zaangażowania silnego partnera w zakresie przejęć i rynków kapitałowych. Dostęp do kapitału jest kluczowym czynnikiem decydującym o rozwoju organizacji zajmującej się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, a unikalna wiedza specjalistyczna Da Vinci Capital w tym segmencie stanowi ogromny atut w świetle planów rozwoju DataArt – powiedział Eugene Goland, President DataArt.

- Inwestycja nie tylko potwierdza sukces rynkowy DataArt, lecz również stanowi wyraz zaufania dla zespołu zarządzającego i jego zdolności do zapewnienia prężnego i stabilnego działania firmy – dodał Eugene Goland.

Zgodnie z umową, Da Vinci przejęła znaczący, niekontrolujący udział w firmie DataArt, której działalność pozostanie pod kontrolą i kierownictwem obecnego zespołu zarządzającego.

O Da Vinci Capital

Da Vinci Capital Management Ltd. www.dvcap.com to wiodący fundusz private equity, zajmujący się inwestycjami na niepublicznym rynku kapitałowym na rynkach wschodzących. Przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz innych znaczących inwestorów instytucjonalnych, Da Vinci Capital zarządza aktywami o wartości ponad 300 mln dolarów.

Do ostatnich wyjść z inwestycji zaliczają się Epam Systems Inc. (NYSE: EPAM) oraz PJSC Moscow Exchange (MCX: MOEX). Na obecne inwestycje portfelowe Da Vinci Capital składają się mobilna usługa przewozowa Gett, platforma funduszy inwestycyjnych typu ETF i hedgingowych ITI Funds, elektroniczna platforma przetargowa B2B-Center, agencja windykacyjna First Collection Bureau, broker handlowy i broker technologii finansowych ITI Group, dostawca usług z zakresu technologii informacyjnych Softline i inne.

O DataArt

DataArt Enterprises Inc. zajmuje się konsultingiem technologicznym na skalę globalną – projektuje, opracowuje i wspiera unikalne rozwiązania IT. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe. Nasi specjaliści posiadają ogromne doświadczenie i wybitny talent techniczny. Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach.

DataArt zdobyła zaufanie wiodących marek i wymagających klientów takich jak, między innymi, Nasdaq, Travelport, Ocado, Betfair, Regus, Meetup czy Apple Leisure Group. Świadczy usługi technologiczne, współpracując z ponad 2500 profesjonalistami w 20 lokalizacjach w USA, Europie i Ameryce Południowej.

Kontakt dla prasy:

Vica Miller

+1 212 378 4108 x 4014

vica@dataart.com