DataArt dołącza do FIX Trading Community

DataArt dołącza do FIX Trading Community

DataArt, międzynarodowa sieć firm zajmująca się konsultingiem technologicznym, ogłosiła dziś, że dołącza do FIX Trading Community, regulowanej standardami przemysłowymi organizacji non-profit działającej w centrum globalnego handlu.

Financial Information eXchange (FIX®) Trading Community została stworzona by utrzymywać i wspierać FIX Protocol – darmowy i otwarty standard komunikacji używany przez instytucje wymiany walut, banki inwestycyjne, inwestycyjne fundusze wzajemne, brokerów oraz platformy o stałym dochodzie i over-the-counter (OTC). FIX Protocol używany jest w 90 procentach globalnego handlu, wliczając miliony transakcji dziennie opiewające na setki miliardów USD. FIX Protocol jest również używany w usługach potransakcyjnych takich jak weryfikacja i potwierdzenie transakcji.

DataArt posiada 20-letnie doświadczenie eksperckie w rozwoju systemów na zamówienie, które pozwoliło na zgromadzenie kompetencji w zakresie użycia FIX Protocol, na bazie projektów realizowanych dla klientów z obszaru finansowego.

Sieć dołączyła do FIX Trading Community, by przyczynić się do rozwoju protokołu w warunkach zmieniających się regulacji i technologii. Zespół DataArt będzie uczestniczył w grupach roboczych i konferencjach z ramienia FIX Trading Community. DataArt jest szczególnie zainteresowana grupami skupionymi na walucie cyfrowej i blockchain. W tym obszarze oczekuje synergii z własną inicjatywą blockain i projektami w fazie produkcji.

Toby Bryans, Principal Consultant, Finance Practice, powiedział: “Bycie częścią tej unikalnej platformy to dla na wielka szansa na zawodową interakcję i zaangażowanie. Jesteśmy szczególnie zainteresowani dołączeniem do grup roboczych i komitetów poświęconych walucie cyfrowej i blockchain, algorytmicznemu i zautomatyzowanemu obrotowi, cyberbezpieczeństwu, zarządzaniu ryzykiem i MiFID II”.

Sergey Kharchenko, Co-head, Trading Initiative, Finance Practice, dodał: “Mamy wiele inicjatyw, które pozwalają na gromadzenie doświadczenia w obszarach handlu, blockchain, digitalizacji i zarządzania danymi. To idealne miejsce dla ekspertów DataArt by dyskutować i badać biznesowe i technologiczne zmiany, rozwijać nowe idee i dzielić się nimi z klientami i zespołami. Z niecierpliwością czekam na kooperację z branżowymi ekspertami w FIX Trading Community, by wspólnie kształtować przyszłość handlu.”

O FIX Trading Community

FIX Trading Community to organizacja non-profit regulowana standardami branżowymi działająca w centrum globalnego handlu. Jest niezależna i neutralna, a jej działania są dedykowane odpowiadaniu realnych kwestii biznesowych i regulacyjnych, mających wpływ na obrót muti-asset na globalnych rynkach poprzez standaryzację, dostarczanie efektywności operacyjnej, zwiększoną transparentność i zredukowane koszty i ryzyko dla wszystkich stron na rynku. Najważniejszym polem działalności FIX Trading Community jest nieustanny rozwój i promocja FIX family of standards, obejmująca kluczowy język komunikacji FIX Protocol, który zrewolucjonizował środowisko tradingowe i stał się sposobem, w jaki handluje cąły świat. Odwiedź: www.fixtradingcommunity.org, by uzyskać więcej informacji.