DataArt otwiera dział ds. Telekomunikacji

17 lutego 2016

Nowy Jork i Londyn – 17 lutego 2016 roku – Międzynarodowa firma konsultingowa DataArt, tworząca rozwiązania end-to-end dla klientów korporacyjnych w wybranych branżach, ogłosiła otwarcie działu ds. Telekomunikacji, który skupi się na budowaniu wysokowydajnej, opłacalnej, skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury i rozwiązań dla dostawców usług telekomunikacyjnych.

Nowy dział poprowadzi doświadczony specjalista w branży telekomunikacyjnej Michael Lazar, który w dotychczasowej karierze był odpowiedzialny za projektowanie systemów, niestandardowe rozwiązania inżynierskie i rozwój oprogramowania w ramach współpracy z dużymi dostawcami rozwiązań telekomunikacyjnych na całym świecie. Lazar będzie odpowiedzialny za wdrożenie nowych strategii w firmie dla stymulowania wzrostu w sektorze telekomunikacyjnym i należnego wsparcia klientów DataArt.

"Zgodnie z prognozami ekspertów, rynek oprogramowania dla wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV) przekroczy do 2019 roku aż 9 miliardów dolarów. Jest to jasny sygnał i zapowiedź zbliżających się zmian, które dokonają się w branży telekomunikacyjnej. Dla DataArt niesie to ogromne możliwości" – powiedział Eugene Goland, prezes DataArt. "Jesteśmy zachwyceni faktem, że taki uznany specjalista jak Michael Lazar będzie prowadził nasz nowy dział."

Mamy już wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów telekomunikacyjnych i profesjonalny zespół programistów oraz konsultantów technologicznych, którzy dobrze znają rynek. Nowy dział skupi się na tworzeniu rozwiązań dla wirtualnych infrastruktur i sieci konwergentnych, w tym bezpieczeństwa wirtualizacji, aplikacji i skalowalności usług, monitorowania wydajności i analizy danych.

"Branża telekomunikacyjna przechodzi prawdziwą rewolucję. Operatorzy telekomunikacyjni, którzy oddalają się od zamkniętych, własnościowych systemów i przejmują otwarte standardy oraz oprogramowania typu open source, mają kontynuować dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań o wyjątkowej niezawodności oraz wdrażanie innowacyjnych aplikacji" – powiedział Michael Lazar, szef powstałego działu ds. Telekomunikacji. "DataArt współpracuje z międzynarodowymi klientami w innych branżach, które doświadczyły podobnych wyzwań, więc obecnie jesteśmy dobrze przygotowani do zastosowania naszego doświadczenia w branży telekomunikacyjnej."

W najbliższym czasie DataArt pojawi się na targach Mobile World Congress w Barcelonie, (22-25 lutego 2016 roku) podczas których będzie dzielić stoisko razem z firmą Canonical (sponsor komercyjny projektu Ubuntu). DataArt zaprezentuje proces budowania aplikacji wirtualnej konferencji, która może obsłużyć miliony abonentów, skalować infrastrukturę w górę i w dół w ciągu kilku sekund. Zapraszamy do pawilonu Canonical Cloud, sala 3, stoisko # 3J30.

O Michaelu Lazarze:

Michael Lazar dołączył do DataArt w 2016 roku i objął stanowisko kierownika działu ds. Telekomunikacji, koncentrując się na najbardziej wymagających obszarach rynku – wydajności systemów, wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV), programowalnej sieci komputerowej (SDN) i bezpieczeństwie w branży telekomunikacyjnej. To bardzo doświadczony specjalista, który przez ostatnie dwadzieścia lat piastował wysokie stanowiska w znanych firmach działających w sektorze telekomunikacji.

Przed dołączeniem do DataArt Michael Lazar zajmował stanowisko dyrektora ds. technicznych w Veloxum/Ambicom Holdings, gdzie odpowiadał za rozwój oprogramowania do optymalizacji systemu. Wcześniej pracował w Network Physics, również w funkcji dyrektora, prowadząc budowę i rozwijając usługę Voice over IP (VoIP) oraz oprogramowanie do kontroli informacji finansowej (FIX). Michael Lazar był także wice prezesem ds. wsparcia klienta w tej samej firmie i był odpowiedzialny za odpowiednie wsparcie przedsprzedażowe, posprzedażową obsługę serwisową na całym świecie oraz niestandardowe rozwiązania inżynierskie. Przed rozpoczęciem kariery w Network Physics, Michael współpracował z Datatec Systems i Spirian Technologies, Inc.

Lazar posiada stopień Bachelor of Science w dziedzinie fizyki nowojorskiego Queens College. Ponadto uzyskał patent na systemy i metody konfigurowania systemu operacyjnego, aplikacji lub komponentu sieciowego.