DataArt świętuje drugi rok działalności w Lublinie

DataArt świętuje drugi rok działalności w Lublinie
Ponad 140 specjalistów, nowe projekty i dalszy rozwój biura. Lubelski oddział DataArt z sukcesem świętuje drugi rok działalności. 

Lublin – 22 września 2016 – minęły 2 lata od momentu, gdy amerykańska firma technologiczno-konsultingowa DataArt uruchomiła pierwszy oddział w Polsce. W tym okresie zatrudnienie w lubelskim biurze znalazło ponad 140 specjalistów. We wszystkich oddziałach DataArt pracuje w tej chwili ponad 2000 osób. Tylko w ciągu ostatniego roku firma zdobyła zaufanie 94 nowych klientów i z powodzeniem zrealizowała ponad 1500 projektów.

Dwa lata działalności w kraju, to dla DataArt czas podsumowań – firma nie tylko stworzyła stanowiska pracy dla specjalistów w IT, ale stała się również częścią infrastruktury branżowej w regionie. Do najważniejszych wydarzeń zewnętrznych, w których brała udział należą konferencje Microsoft Expert Summit oraz Lubelskie Dni Informatyki, które corocznie przyciągają kilka tysięcy pasjonatów IT z całej Polski. Ponadto DataArt z powodzeniem organizuje własne szkolenia i spotkania poświęcone najnowszym technologiom. Do udziału w dwóch edycjach szkoleń IT School, zorganizowanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat zgłosiło się ponad 200 osób z czego 50 przeszło cały kurs, a najlepszym z nich zaproponowano zatrudnienie. W 12 przeprowadzonych do tej pory spotkaniach IT talk udział wzięło blisko 400 osób. Firma organizuje także imprezy o zasięgu międzynarodowym. W grudniu 2015 roku w olimpiadzie programistycznej „Proggy-Buggy” wzięło udział 12 drużyn (29 uczestników). Kolejna edycja imprezy odbędzie się 19 listopada tego roku. Cztery dni później, 23 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym ruszy druga edycja międzynarodowej konferencji IT NonStop. Poprzednia odsłona wydarzenia przyciągnęła ponad 100 osób, w tym studentów kierunków informatycznych, doświadczonych programistów, reprezentantów firm IT z Lublina oraz zagranicznych gości.

Dynamiczny rozwój DataArt najlepiej oddają statystyki dotyczące jej działalności – zarówno te biznesowe, jak i związane z codziennym życiem biura. W ciągu ostatnich dwóch lat zamówiliśmy dla naszych pracowników 8 tysięcy kilogramów warzyw i owoców oraz 400 kilogramów kawy. Na początku 2017 roku oddane zostaną do użytku dwa kolejne piętra oraz obszerny taras widokowy.

O DataArt

DataArt jest firmą technologiczno-konsultingową tworzącą rozwiązania end-to-end, od koncepcji i strategii, do projektowania, wdrażania i wsparcia, pomagając klientom z branży usług finansowych, hotelarskich, opieki zdrowotnej, mediów i IoT w osiąganiu ich celów biznesowych. Zakorzeniona w głębokiej wiedzy specjalistycznej i technologicznej, DataArt projektuje nowe produkty, modernizuje systemy korporacyjne i oferuje usługi zarządzania tworzone przez wybitne zespoły programistów w USA, Wielkiej Brytanii, Europie Środkowej i Wschodniej oraz Ameryce Łacińskiej. Jako uznany lider w dziedzinie usług biznesowych i technologicznych, DataArt zdobyła zaufanie wielu wiodących światowych marek i najbardziej wymagających klientów w tym m.in. McGraw-Hill Financial, Coller Capital, BankingUp, Ocado, artnet, Betfair, SkyScanner, Collette Vacations, Booker and Charles River Laboratories.