DataArt w programie mentoringowym Politechniki Wrocławskiej

17 czerwca 2019
DataArt w programie mentoringowym Politechniki Wrocławskiej
Dmitry Rusak, Senior .NET Developer z DataArt Wrocław, wziął udział w programie mentorskim organizowanym przez Politechnikę Wrocławską „Mentoring Program Rozwojowy 2018/2019”.

Dmitry przez cztery miesiące prowadził dwóch studentów wydziału Informatyki i Zarządzania. Uczestnicy zajmowali się strukturami aplikacji, wyborem technologii, podziałem pracy w zespole oraz omawiali rozwój ścieżki kariery po studiach. Współpraca zakończyła się symulacją prawdziwej rozmowy rekrutacyjnej.

— Bardzo podobało mi się podejście uczestników, których miałem okazję prowadzić. Ich wiedza jest zaskakująco duża, są bardzo ambitni i chętni do nauki. Rozumieją, że branża IT to rozległy obszar, w którym mogą się rozwijać w wielu różnych kierunkach. Było to dla mnie wyjątkowe doświadczenie, ponieważ mogłem podzielić się wiedzą i uzyskać nowe spojrzenie na podejście młodych ludzi do ich przyszłego życia zawodowego – powiedział Dmitry Rusak.

Dmitry, jako mentor organizował spotkania z uczestnikami przynajmniej raz na dwa tygodnie, uzupełniając je o komunikację online. Jego zdaniem, Mentoring Program Rozwojowy był unikatową szansą na tak intensywne dzielenie się wiedzą z osobami, którzy wchodzą na rynek pracy.

— Politechnika Wrocławska dała mentorom pełną swobodę i elastyczność, dzięki czemu mogliśmy zająć się tematami zgodnymi z potrzebami i celami studentów – dodał.

Pod koniec programu, DataArt dała studentom możliwość wzięcia udziału w symulacji rozmów rekrutacyjnych: technicznej oraz oceniającej umiejętności miękkie.

— Mam bardzo pozytywne odczucia po rozmowach ze studentami. Pomimo niewielkiego stresu, zaprezentowali się jako ambitne osoby z jasno określonym celem na przyszłość. Trzymam za nich kciuki i życzę im powodzenia w realizacji tych celów - powiedziała Amanda Słoninka, HR Manager DataArt, która przeprowadziła próbne rozmowy.

DataArt Wrocław będzie kontynuowała współpracę z Politechniką Wrocławską w przyszłym roku.