DataArt wprowadza nową platformę dla specjalistów IT

DataArt wprowadza nową platformę dla specjalistów IT
DataArt niedawno powołała do życia zupełnie nowy produkt - platformę-grę dla specjalistów IT pod nazwą Skillotron, która działa na zasadach społeczności. Skillotron da specjalistom szansę zweryfikowania, jak dobrze znają i potrafią używać technologii oraz zadawania własnych pytań i porównania własnego poziomu zaawansowania z innymi graczami.

Pytania w Skillotron podzielone są na 16 kategorii i wiele podkategorii - od języków programowania do zarządzania projektami i historii IT. W bazie Skillotron znajduje się w tej chwili ponad 1000 pytań.

Każda sesja składa się z 10 pytań związanych z konkretnym typem technologii. Jeśli gracz odpowie poprawnie na co najmniej 8 z 10 pytań, osiąga kolejny poziom zawierający pytania o wyższym stopniu trudności. Punkty przyznawane są za poprawne odpowiedzi i zdobywanie kolejnych poziomów trudności, a gracze w trakcie gry otrzymują również bonusy. Wszystkie dane gry są wyświetlane w indywidualnych profilach graczy.

Eksperci techniczni DataArt przygotowali bazę podstawowych pytań Skillotron, ale jest to otwarta platforma dla użytkowników, która opiera się na treściach generowanych przez użytkowników. Gracze mogą proponować własne zmiany do istniejących pytań, wyrażać opinie na ich temat oraz tworzyć własne pytania.

Liczba pytań w Skillotron i kategorii, na podstawie których są one sklasyfikowane wciąż rośnie dzięki zaangażowaniu społeczności użytkowników..

Gracze mogą dzielić się swoimi osiągnięciami w sieciach społecznościowych na każdym poziomie gry i porównywać swoje rezultaty do tych osiągniętych przez innych graczy, w tym swoich kontaktów w mediach społecznościowych.

Gra jest dostępna w całości w języku angielskim i nie ma ograniczeń geograficznych, więc jest skierowana do specjalistów IT z całego świata..

Daniel Lourie, DataArt Editor-in-Chief:

“Idea Skillotron narodziła się zainspirowana wewnętrznymi potrzebami DataArt. Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które zautomatyzuje czasochłonne testy typu self-check, do których w DataArt przystępują wszyscy chętni specjaliści. Większość z nich to inżynierowie, mamy ich już prawie 2000 na całym świecie. Istniejące platformy sprawdzające umiejętności przestały nam odpowiadać z różnych względów. Nie potrzebowaliśmy certyfikatów and konkurencji - chcieliśmy, by nasi specjaliści mogli ocenić swoje własne kwalifikacje w obiektywny sposób i jednocześnie cieszyć się tym procesem. Dlatego właśnie powstała platforma Skillotron - pomaga nam rozwiązać to zadanie.”