Fintech hardcore w Lublinie

Fintech hardcore w Lublinie
Sesje technologiczne, panel dyskusyjny, networking i pomysły na unikalną aplikację finansową – to tylko wycinek tego, co działo się podczas konferencji IT NonStop: Fintech hardcore, która odbyła się w piątek, 1 grudnia 2017 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Cały dochód ze sprzedaży biletów został przekazany w formie darowizny na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Wydarzenie zgromadziło specjalistów i pasjonatów branży IT oraz przedstawicieli władz samorządowych, uczelni i lokalnych społeczności technologicznych.

- Konferencja jest tym, co tak naprawdę również my, jako samorząd, staramy się rozwijać z naszymi partnerami biznesowymi. Liczę, że tego typu inicjatywy będą coraz częstsze w naszym mieście. Cieszę się, że Lublin jest platformą dla IT NonStop i mam nadzieję, że to wydarzenie będzie ewoluowało i znajdowało coraz szersze grono odbiorców – mówi Łukasz Goś, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Wśród zagadnień poruszonych podczas sesji technologicznych znalazły się: machine learning, rozwiązania w chmurze, bezpieczeństwo systemów bankowych, transformacja cyfrowa, UI, omni-channel banking czy blockchain. Wydarzenie było również okazją do dialogu na temat wiodących trendów i innowacji technologicznych związanych z sektorem fintech. Prelegenci przez cały czas trwania konferencji byli dostępni dla uczestników w strefie networkingu.

- Podejście do aplikacji frontendowych zmienia się diametralnie, ciężar jest przenoszony na stronę kliencką, mamy coraz szersze spektrum dostępnych frameworków i część frontendowa coraz bardziej oddziela się od części backendowej. To jest wyraźna ewolucja w podejściu do aplikacji webowych na przestrzeni ostatnich kilku lat – tak mówi o zmianach w świecie technologii Bartosz Matosiuk, Senior Software Developer, DataArt Poland.

Konferencję podsumował panel dyskusyjny. Eksperci przeanalizowali plusy i minusy zgłoszonych w konkursie pomysłów na unikalną aplikację finansową i nagrodzili najciekawszy z nich. Głównym organizatorem konferencji była DataArt Poland. Uczestnicy mieli także okazję poznać zespół DataArt, sprawdzić swoje umiejętności za pomocą platformy Skillotron i skorzystać ze strefy chillout.

- Międzynarodowy cykl konferencji IT NonStop został stworzony po to, by pobudzić konstruktywną dyskusję wśród specjalistów i pasjonatów IT. W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom specjalistów, tematyka konferencji została podzielona na poszczególne branże. Uwzględniając pracę lubelskich inżynierów DataArt dla największych graczy światowego rynku finansowego, takich jak Nasdaq czy Standard and Poor's, wybraliśmy tematykę fintech. Cieszymy się, że tak wiele osób dołączyło do dyskusji o tym, co aktualnie nadaje ton sektorowi, wspierając jednocześnie podopiecznych Hospicjum.

Jednocześnie warto podkreślić, że fintech to bardzo specyficzna branża, w której z jednej strony widzimy ogromny postęp technologiczny, z drugiej – wciąż mamy do czynienia z zewnętrznymi regulacjami i wymogami bezpieczeństwa.

Właśnie dzięki takim konferencjom, jak IT NonStop jesteśmy w stanie zaprezentować światową pozycję lubelskich specjalistów, ich wszechstronną wiedzę i znakomity poziom techniczny, wielokrotnie potwierdzony opiniami wdzięcznych klientów – mówi Julia Diatczyk, Prezes Zarządu, DataArt Poland.

Konferencja IT NonStop za nami, ale zapraszamy do śledzenia aktualności i zapowiedzi nadchodzących wydarzeń na naszej stronie internetowej oraz www.facebook.com/DataArtPoland.

IT NonStop: Fintech hardcore

1 grudnia 2017

Lubelskie Centrum Konferencyjne

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Partnerzy:

Biznes Lubelskie, Lubelska Wyżyna IT, Bottega IT Minds, GDG Lublin, Women Techmakers Lublin.

Patroni medialni:

ChallengeRocket, Crossweb, Outsourcing&More, Outsourcing Portal, Lubelski Programista, Kurier Lubelski.