IT bez granic w DataArt w Lublinie

8 listopada 2017
IT bez granic w DataArt w Lublinie
Piątek 13 października w DataArt w Lublinie upłynął w atmosferze otwartości, innowacji technologicznych i zabawy. Podczas Open Day goście mieli okazję poznać charakter i atmosferę panującą w naszym centrum rozwoju oprogramowania.

Open Day odwiedzili zarówno przedstawiciele Urzędu Miasta, lubelskich uczelni, społeczności technologicznych, studenci oraz pasjonaci branży IT. Podczas otwarcia, Jarosław Diatczyk, współzałożyciel centrum rozwoju oprogramowania DataArt w Lublinie opowiedział o początkach oraz dynamicznych zmianach w kontekście trzecich urodzin biura. Łukasz Goś, Zastępca Dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM podkreślił znaczenie rozwoju branży IT w Lublinie. Doskonałym zwieńczeniem części oficjalnej był koncert grupy muzycznej z DataArt. Goście mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach: warsztatach technologicznych, zwiedzaniu biura oraz networkingu.

Maciej Sikora, ekspert JavaScript, przybliżył pojęcia dotyczące programowania funkcyjnego. Interaktywny warsztat prowadzony był w formie dyskusji, podczas której zarówno ekspert, jak i uczestnicy zadawali konstruktywne pytania. W trakcie spotkania z Eugenią Maslennikovą padły pytania dotyczące specyfiki analizy biznesowej oraz konkretnych wyzwań i problemów.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują specjaliści DataArt, zwiedzić sale spotkań oraz miejsca do aktywnego wypoczynku. Przez cały czas do dyspozycji gości był zespół DataArt, który odpowiadał na wszelkie pytania dotyczące projektów, aktualnych wydarzeń i możliwości rozwoju.

Cieszymy się, że tak wiele osób chce poznać nas bliżej. Podczas Open Day połączyliśmy to, co dla nas najważniejsze: ludzi, wiedzę ekspercką oraz otwartość. Wydarzenie pokazało, że mamy prawdziwych partnerów, na których możemy liczyć. Jesteśmy wdzięczni, że tyle osób przyczynia się do rozwoju branży IT w Lublinie. Open Day udowodnił, że środowisko jest zgrane i łączy je wspólna wizja – mówi Julia Diatczyk, Prezes Zarządu firmy DataArt Poland.

Zobaczcie, jak było!

Do zobaczenia następnym razem!