Ogrom danych nadal będzie forsował rozwój branży IoT.

23 grudnia 2015

Londyn, 23 grudnia 2015 roku: eksperci międzynarodowej firmy technologicznej DataArt przewidują, że w 2016 roku będziemy świadkami wielkoskalowego rozwoju w branży Internetu rzeczy i obliczeń w chmurze ze względu na problemy w sektorze zarządzania danych.

Starszy wiceprezes i lider zespołu ds. IoT, Artiom Astafurov, prognozuje, że sektor Internetu rzeczy i obliczeń w chmurze czeka rewolucja, spowodowana rosnącą potrzebą wzrostu efektywności.

Astafurov powiedział:

"Przez cały 2015 rok regularnie powracaliśmy do tematu ogromu danych. W tym zawsze powstawało pytanie: czy obecne platformy zarządzania danymi są w stanie zabezpieczyć potrzebną skalowalność, jeżeli mówimy o zarządzaniu odpowiedną ilością danych."

Astafurov przewiduje, że razem z rozwojem platformy Amazon Web Services w 2016 roku zobaczymy gruntowne udoskonalenie innych systemów zarządzania danymi.

Astafurov kontynuował:

"Dzięki szybkiemu rozwojowi Amazon Web Services (AWS) wielu przedsiębiorstw przeszło na platformę Amazon w chmurze. Ponadto korzyści AWS i regularne aktualizacje serwisu spowodowały, że coraz więcej firm zaczyna używać rozwiązań w chmurze."

"2016 rok w branży IoT to będzie rok konkurencji, ponieważ dużo platform internetowych będzie wałczyło o zwierzchnictwo.

Prognozy od ekspertów DataArt co do branży IoT:

AWS będzie nadal pobudzać konkurencję w branży Internetu rzeczy

  • Zarządzanie danymi będzie kluczem do rozwoju konkurencji w branży IoT
  • Serwis DeviceHive jest gotowy do tego, aby otrzymać status alternatywnej platformy dla AWS.
  • Wzrośnie znaczenie skalowalności platformy (zdolności systemu, sieci lub procesu do obsługi coraz większej ilości pracy), obliczenia danych i ich analizy.
  • Ubuntu Snappy będzie używane przez wielu producentów urządzeń.

W sektorze obliczeń w chmurze zobaczymy kontynuację wdrażań nowych standardów.

  • Mechanizm przetwarzania danych Apache Spark w końcu zostanie oceniony jako najlepsza i najbardziej popularna na rynku platforma analityczna. Narzędzia wizualizacji i narzędzia badawcze, takie jak Databricks Cloud, Tableau i Apache Spark w końcu zrobią rewolucję w zakresie przetwarzania danych firmowych.
  • Apache Mesos i konteneryzacja podniosą standardy rozmieszczenia i organizacji systemów. Ich platformy zapewnią niezawodne i skalowalne środowisko dla uruchamiania mikroserwisów i innych narzędzi służbowych, takich jak Apache Spark lub HDFS.

O DataArt

DataArt jest firmą technologiczno-konsultingową tworzącą rozwiązania end-to-end, od koncepcji i strategii, do projektowania, wdrażania i wsparcia, pomagając klientom z branży usług finansowych, hotelarskich, opieki zdrowotnej, mediów i IoT w osiąganiu ich celów biznesowych. Zakorzeniona w głębokiej wiedzy specjalistycznej i technologicznej, DataArt projektuje nowe produkty, modernizuje systemy korporacyjne i oferuje usługi zarządzania tworzone przez wybitne zespoły programistów w USA, Wielkiej Brytanii, Europie Środkowej i Wschodniej oraz Ameryce Łacińskiej. Jako uznany lider w dziedzinie usług biznesowych i technologicznych, DataArt zdobyła zaufanie wielu wiodących światowych marek i najbardziej wymagających klientów w tym m.in. McGraw-Hill Financial, Coller Capital, BankingUp, Ocado, artnet, Betfair, SkyScanner, Collette Vacations, Booker and Charles River Laboratories.