Połączenie pracy z hobby to dobry pomysł

Połączenie pracy z hobby to dobry pomysł
O zawodowych wyborach, interesujących projektach i rozwiązaniach fintechowych opowiada Andrzej Szukiewicz, programista, który zdobył doświadczenie pracując nad dużymi systemami dla branży medycznej. Aktualnie zajmuje się frontendem w projekcie związanym z małym systemem bankowym - to jak powiew świeżości. Uważa, że podstawowa wiedza związana z tcpdump, iptables i innymi jest niezbędna nawet dla frontendowców. W wolnym czasie programuje (ale używa tylko 8 bitów).

Od jak dawna jesteś developerem? Co sprawiło, że wybrałeś właśnie taką ścieżkę kariery?

Zawodowo jestem developerem od 11 lat. Wybór był dla mnie raczej oczywisty – było to moje hobby, już wtedy miałem 12 lat niezawodowego doświadczenia. Dodatkowo wydawało mi się, że połączenie pracy z hobby to dobry pomysł.

Jaki projekt, z tych, nad którymi pracowałeś do tej pory, był najciekawszy?

Żaden konkretny nie przychodzi mi do głowy. Generalnie najbardziej lubiłem projekty „integracyjne” – gdzie chodziło o doprowadzenie do współpracy kilku systemów. Teraz przez jakiś czas najbardziej będę lubił chyba projekty spokojne, choć nadal nie do końca wierzę w to, że takie istnieją.

Jaka aplikacja byłaby przydatna na rynku finansowym, ale wciąż nie została stworzona?

Ciężko powiedzieć. Najfajniejsze – przynajmniej z mojego developerskiego punktu widzenia – byłoby rozwiązanie, które sprawia, że możemy być pewni bezpieczeństwa naszych danych.

O czym opowiesz podczas konferencji IT NonStop: Fintech hardcore?

Dlaczego nie wierzę w to, że rozwiązanie wspomniane w poprzednim punkcie jest możliwe do zrealizowania.

Rejestracja na konferencję IT NonStop: Fintech hardcore – it-nonstop-fintechhardcore.evenea.pl