Relacje w zespołach projektowych i bitwa pomiędzy frameworkami na QA talk we Wrocławiu

Relacje w zespołach projektowych i bitwa pomiędzy frameworkami na QA talk we Wrocławiu

30 marca we wrocławskim biurze DataArt odbyło się pierwsze spotkanie społeczności QA talk, skupiającej specjalistów w dziedzinie zapewnienia jakości oprogramowania. Cieszymy się, że tematy związane z tym obszarem technologicznym cieszą się tak imponującym zainteresowaniem. Dla wszystkich tych, którym nie udało się do nas dołączyć offline i online przygotowaliśmy niewielki skrót tego, o czym rozmawialiśmy. Ci, którzy chcą przeżyć to z nami jeszcze raz, powinni koniecznie odwiedzić nasz kanał w serwisie YouTube.

"Im lepiej znasz ludzi, którym przekazujesz informacje, tym mniej czasu spędzasz na zbieraniu właściwych informacji."

Prezentacja, której autorem jest Dmitry Kalmetyev sprowokowała publiczność do skupienia się na relacjach wewnątrz projektu. Próbowaliśmy wspólnie jak najpełniej odpowiedzieć na pytanie dlaczego inżynierowie QA powinni przejmować się analizą biznesową i zarządzaniem projektem. Dmitry podkreślił, że podstawową rolą specjalisty QA jest przekazanie całemu zespołowi informacji na temat jakości we właściwy sposób – w dyskusji udało nam się jednak nakreślić odrobinę szerszy kontekst. Do jakich wniosków udało nam się dojść, oprócz tego, że warto wyjść poza własny punkt widzenia i dostarczając informacji na temat jakości zastanowić się nad kontekstem w jakim to robimy (komu raportujemy i co później dzieje się z taką informacją)? Jeśli jesteście zainteresowani, polecamy całość prezentacji!

"Bitwa pomiędzy tymi frameworkami może być tylko legendą. Mogą się wzajemnie uzupełniać."

W drugiej części spotkania skupiliśmy się na TestNG kontra JUnit. Po zestawieniu najbardziej transparentnych cech JUnit4 oraz charakterystyki TestNG, przyszedł czas na realne przykłady. Dopiero po przyjrzeniu się obu frameworkom z bliska można z pełną odpowiedzialnością i bez krążących w środowisku QA mitów ocenić przydatność, oczywiste zalety i wady obu rozwiązań. Tych, których temat TestNG i JUnit zaciekawił, również odsyłamy do wideorelacji, warto!

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności i do zobaczenia na kolejnych QA talks!