Skillotron wprowadza możliwość dyskusji

Skillotron wprowadza możliwość dyskusji
Ogłaszamy najnowszą aktualizację platformy dla specjalistów IT Skillotron – quizu, w którym użytkownicy mogą sprawdzać swoją wiedzę, odpowiadać na pytania i zadawać własne pozostałym użytkownikom platformy.

Najważniejszą nowością w tej wersji jest możliwość dyskusji na temat pytań, na które dany użytkownik już odpowiedział. Komentarze to najbardziej przystępny rodzaj treści tworzonych przez użytkowników. Zamieszczanie komentarzy jest proste, ale najczęściej są one wynikiem decyzji podejmowanej pod wpływem chwili. Wierzymy, że komentarze i dyskusje dotyczące pytań, będą dla niektórych użytkowników pierwszym krokiem w stronę współtworzenia platformy. Zamieszczanie autorskich pytań jest bardziej pracochłonne i wymaga więcej motywacji od użytkownika a także większego zaangażowania emocjonalnego w grę.

Wcześniej, użytkownicy mogli zamieszczać uwagi do pytań, przesyłając je za pomocą formularza do moderatorów platformy. Moderacja wsteczna treści była częścią koncepcji. W ciągu pierwszych trzech miesięcy działania platformy Skillotron użytkownicy przesłali setki uwag, uzasadnionych i nieuzasadnionych, odnoszących się do formy pytań. Ogromna większość tych wiadomości zostanie opublikowana w najnowszej wersji platformy i użytkownicy będą mogli na nie odpowiadać.

Oprócz możliwości komentowania, najnowszy Skillotron obejmuje możliwość wyzywania na pojedynek znajomych za pośrednictwem Facebooka.

Trzecią istotną zmianą jest nowy ranking użytkowników we wszystkich kategoriach pytań na stronie głównej gry.

O Skillotron

Skillotron to quiz online, który pomoże ci sprawdzić poziom twojej wiedzy technicznej, pozwala na zadawanie własnych pytań i porównanie własnego poziomu zaawansowania z innymi graczami.

Pytania w Skillotron podzielone są na 16 kategorii i wiele podkategorii - od języków programowania do zarządzania projektami i historii IT. W bazie Skillotron znajduje się w tej chwili ponad 2000 pytań.

Każda sesja składa się z 10 pytań związanych z konkretnym typem technologii. Jeśli gracz odpowie poprawnie na co najmniej 8 z 10 pytań, osiąga kolejny poziom zawierający pytania o wyższym stopniu trudności. Punkty przyznawane są za poprawne odpowiedzi i zdobywanie kolejnych poziomów trudności, a gracze w trakcie gry otrzymują również bonusy. Wszystkie dane gry są wyświetlane w indywidualnych profilach graczy.

Eksperci techniczni DataArt przygotowali bazę podstawowych pytań Skillotron, ale jest to otwarta platforma dla użytkowników, która opiera się na treściach generowanych przez użytkowników. Gracze mogą proponować własne zmiany do istniejących pytań, wyrażać opinie na ich temat oraz tworzyć własne pytania.

Na każdym etapie gry użytkownik może podzielić się swoimi osiągnięciami na Facebooku I porównać je z wynikami znajomych, w tym kontaktów z sieci społecznościowych.

Gra jest dostępna w całości w języku angielskim i nie ma ograniczeń geograficznych, więc jest skierowana do specjalistów IT z całego świata.