Star Wars: po której stronie Mocy jest DataArt?

Star Wars: po której stronie Mocy jest DataArt?

Drodzy Jedi, Sithowie i wszyscy, którzy potrzebujecie treningu w dziedzinie Gwiezdnych Wojen!

Dziękujemy za udział w ankiecie dla fanów Star Wars.

Oto wyniki:

1. Gwiezdne Wojny czy Władca Pierścieni?

Star Wars – 62%
Lord of The Rings – 24%

Ludzie na dobrej drodze do zostania Geekiem Wszechczasów – 14%

Ciekawostka: Najbardziej zrównoważoną lokalizacją jest Lublin, podział jest niemal idealny (wykluczając ludzi, którym przydałby się prawdziwy geekowy mentoring) 50% głosów przemawia za Gwiezdnymi Wojnami, 50 – za LOTR.

Moc trzyma się dzielnie w Londynie i Virginia Beach, to zdecydowanie lokalizacje opowiadające się po stronie Star Wars, LOTR rządzi na Malcie i w Londynie.

Kamil Michalak, Java Developer, zwycięzca konkursu na platformie Skillotron na najbardziej geekowe pytanie: „Oczywiście, że wybieram Star Wars! Dlaczego? Ze względu na to, że Marsz Imperialny jasno pokazuje, kto nadchodzi i że Chewie wygląda jak gigantyczny pluszowy miś, zdecydowanie nim nie będąc”.

2. Jaka jest idealna kolejność oglądania epizodów sagi Star Wars?

Ciekawostka: Ludzie z Buenos Aires i jeden fan sagi z Lublina zgadzają – jako jedyni wybrali „Machete order”. To ścieżka bólu i przyjemności – mam nadzieję, że jesteście gotowi!

Alexey Pchelintsev, Senior Project Manager, jeden z najbardziej aktywnych członków geekowego ruchu w DataArt: „Jestem zagorzałym zwolennikiem Machete order, (biorąc pod uwagę, że XI epizodu jeszcze nie ma, ale jest też tak zwany Epizod 3.5, którego nie polecam tak, jak Epizodu I). To znaczy – nawet jeśli chcesz obejrzeć Epizody I-III, po obaleniu teorii „Darth Jar Jar” stały się one, powiedzmy, nienajlepszą częścią sagi.

W ten sposób dostajemy spójną historię głównego bohatera (Luke) i flashback na temat korzeni jego ojca. Dowiadujemy się tego w chwili, w której staje się to jakkolwiek istotne dla widzów.

W tym wypadku polecałbym opóźnienie oglądania Epizodu VII po obejrzeniu oryginalnej trylogii, ponieważ – powiedzmy sobie szczerze – przez większość czasu rzetelnie przypomina on o tym, co zdarzyło się w przeszłości. Z drugiej strony – wszystkie podobieństwa łatwiej zauważyć.”

3. Kogo zapraszasz na maratony filmowe?

Ciekawostka: Koledzy z Kijowa wolą organizować imprezy z kolegami i znajomymi, osoby z Petersburga preferują oglądanie SW w samotności, alkohol – RSVP. Maraton Gwiezdnych Wojen dla kolegów z Woroneża to okazja do rodzinnej integracji, we Lwowie ogląda się je w biurze, we wspaniałej kuchni – w końcu z przyjaciółmi najlepiej!

Alexey Rozanov, JavaScript Developer, ma dwa tatuaże związane ze Star Wart (Millennium Falcon i hełm Szturmowca z niebieskimi różami), trzyma hełm swojej ulubionej postaci (Boba Fett) w domu: „Ze wszystkich proponowanych opcji najlepsza dla mnie to „w towarzystwie kilkorga przyjaciół” ale dodałbym „najlepszych przyjaciół” i usunął „kilkorga”. Dla mnie najlepszą opcją jest albo oglądanie Star Wars samemu, albo z najlepszymi kumplami.

Całą sagę (albo wybrane epizody) oglądam przynajmniej 3-4 razy w roku. Myślę, że każdy z 6 obejrzałem przynajmniej 90 razy. I nie jestem znudzony, ponieważ za każdym razem w każdym z epizodów odkrywam coś nowego. Co więcej, to przyjemność, oglądać te filmy z moimi najbliższymi. Oczywiście, kiedy pojawił się w moim życiu komputer poznałem nieskończoną liczbę gier związanych ze Star Wars. Prawdopodobnie te, które lubię najbardziej są związane ze Starą Republiką, KOTOR1, KOTOR2, SWTOR), seria the Dark Forces/Jedi Knight i stare gry Star Wars Battlefront. Dorastając zacząłem również kupować licencjonowane gadżety – T-shirty, zestawy LEGO i figurki.”

4. Która postać jest najbardziej denerwująca?

3 najbardziej denerwujące postaci:

  • Jar Jar Binks - 38%
  • C3PO - 20%
  • Nute Gunray - 13%

2 bastion skumulowanej nienawiści:

  • Anakin Skywalker
  • Ewoks
  • Darth Vader (ci ludzie nie wiedzą, co to strach!)

Również Kylo Ren I Jabba nie są specjalnie kochani przez geeków z DataArt.

Matias Potel Feola, Senior Java Developer, oddany fan sagi: “Nie spodziewałem się, że zobaczę tu Vadera, nie Anakina. Możnaby też wziąć pod uwagę Watto, handlarza, który jest właścicielem Anakina w Epizodzie I. Tak, jak było wspomniane, to paskudna reprezentacja stereotypu rasowego i nienajlepszy ruch Lucasa”.

5. Kto byłby w stanie wygrać główną nagrodę, 250 000 Republikańskich/Imperialnych kredytów w show „Star Wars expanded universe has got talent”?

Duet Chewie i R2D2 to nasz wybór!

Niektórzy koledzy z Woroneża postawiliby na C3PO, ale może stawiają na niego dla zmyłki.

Ludzie z Kijowa nominują chór Jeźdźców Tusken, a koledzy z Wrocławia stawiają na bezpieczeństwo – ich wybór to Lord Vader.

Boris Aprelov, .NET Developer, wspiera buntowników od 10 roku życia. W wolnym czasie próbował tworzyć plan budowy własnego X-winga: „Ewoki miałyby szansę wygrać ze względu na swój uroczy wygląd, optymizm i delikatne głosy. Ale niektórzy nie lubią ich ze względu na ich idiotyczny fanatyzm w kierunku ich bogów. Albo zwyczajnie wierzą, że Ewoki miały niesamowite szczęście, kiedy grupa myśliwych pokonała Szturmowców.”

6. Kto ma najdzikszą fryzurę?

Charakterystyczny styl jest punktem wyjścia do zostania ikoną. Jak to mówią – dobry początek to połowa drogi do wygrania bitwy. A bitwy w Star Wars są kluczowe.

Padme Amidala jest zdecydowanie ofiarą mody, Leia Organa zajmuje drugie miejsce.

Anna Velikoivanenko, Employer Brand Manager, w poprzedniej pracy uzależniła twoje dzieciaki od Gwiezdnych Wojen, jest dumną posiadaczką zestawu 75192: “Wszystkie chwyty na drodze do sukcesu są dozwolone, a fryzura może stać się niezwykle efektywną bronią. Bitwa o serca i umysły zaczyna się bardzo wcześnie. Jeśli chcesz zamienić bohatera w ikonę, zacznij od dzieciństwa,

Jak pokazały badania LEGO EMEA i Disneya, dzieciaki w Środkowej i Wschodniej Europie dowiadują się o istnieniu Star Wars głównie z kreskówek LEGO Star Wars i mini-komiksów w zestawach LEGO. Zazwyczaj dzieje się to kiedy mają 5-7 lat. Potem, z pierwszym zestawem LEGO dostają również miecz świetlny Jedi, czarną pelerynę i maskę Vadera. Tak naprawdę ojciec dziecka kupuje te gadżety dla siebie, a potem bawi się cala rodzina. Potem dzieciaki sa przygotowane do oglądania Sagi. To interesujące, jak elastyczne potrafią być w przechodzeniu pomiędzy stronami Sithów i Jedi. Dorośli zazwyczaj kurczowo trzymają się wybranej strony.

Dziecięce poczucie humoru różni się od dorosłego. Interpretują one koncept zabawy, zainteresowania i ekscytacji w inny od nas sposób. Dzieci oceniają bohaterów według własnych kryteriów, zwracając uwagę na takie rzeczy jak fryzura i ubrania, bo imiona są dla nich zbyt trudne do zapamiętania. Przy okazji – Jar Jar Binks, zazwyczaj znienawidzony przez dorosłych i uważany w świetle niektórych teorii spiskowych za najsilniejszego Lorda Sithów w uniwersum jest uwielbiany przez dzieci. Często pojawia się więc w zestawach LEGO. Dzieciaki lubią też postacie takie jak: Yoda, Chewbacca, R2D2 i BB-8 (bo są zabawne) oraz Szturmowców i Lorda vadera, bo są interesujący. Uwielbiają Księżniczkę Leię, za jej specyficzny styl (głosowałam na nią!). Przy okazji – figurka Lorda Vadera pojawia się w najdroższych zestawach LEGO, bo jest uważana za najbardziej „cool”.

7. Spójrz na nasze dania dnia – jaki jest twój wybór?

Ciekawostka: Poprosiliśmy lokalnych Support Managerów, by serwowali w Kijowie więcej racji, więcej żab w Charkowie i pysznych-paskudnych smakołyków we Lwowie i Petersburgu.

Irina Gorelkina, Comfort Manager, nie jest związana z sagą, ale z przyjemnością ukończyła każdą misję z Lego Star Wars: „Jestem pewna, że koledzy wybraliby mleko, nawet jeśli byłoby niebueskie. W DataArt w Oetersburgu każdego dnia wypijamy 22 litry mleka”.

8. Jaki jest najlepszy pojazd w Gwiezdnych Wojnach?

Ciekawostka: O ile Millennium Falcon jest zdecydowanie pojazdem na miarę Uniwersum, ale prawdziwe grono geeków z Petersburga preferuje X-Wing. Klasa! Respekt!

Dmitry Andrusenko, Senior. NET Developer, posiadacz tajemnej wiedzy: „Najbardziej perfekcyjnym pojazdem w świecie Star Wars jest zdecydowanie TIE/D Defender! Jest obceny w kanonie i w „Star Wars Rebels”.

9-10. Pytanie ostateczne – Jedi czy Sithowie?

DataArt:

Jedi: 67%
Sith: 33%

Ciekawostka: Londyn to baza Jedi, Sithowie są w Odessie! Koledzy z Woroneża należą do plemienia Jedi, ale ich wyborem „motoryzacyjnym” jest Imperial Star Destroyer. To podejrzane…

Mikhail Zavileysky, Head of the global organizational development w DataArt: “Lubię Gwiezdne Wojny, ale w inny sposób niż fani. Podobają mi się niedźwiadki Ewok z VI epizodu i nawet Jar Jar Binks. I uważam, że Epizod V był najbardziej nudny, ale od niego zacząłem przygodę z tą serią. Jeśli chodzi o Jedi i Sithów, sądzę, że nie można być twardym Jedi, zanim nie oswoisz Sitha w swoim wnętrzu, ani prawdziwym Sithem, nie zachowując się jak Jedi przez 99% czasy. Ci goście potrzebują się nawzajem jak policjanci i złodzieje, mimo, że świat radziłby sobie lepiej bez nich. W związku z tym, wolałbym dołączyć do armi klonów i wtedy moc byłaby z nimi.”

Więcej zabawy na Skillotron, w sekcji Star Wars.

Niech Moc będzie z wami!