Studenci z Japonii w DataArt Poland

11 grudnia 2019
Studenci z Japonii w DataArt Poland
Polowanie na astronautów, zagadki i quizy, wymiana kulturowych ciekawostek, a przede wszystkim czas spędzony w dobrej atmosferze - lubelskie biuro DataArt odwiedziła 23-osobowa delegacja z Japonii, która w pierwszym tygodniu grudnia przebywała na Politechnice Lubelskiej.

Grupa składała się ze studentów trzech uniwersytetów Kumamoto, Sojo i Ryukyus pod opieką profesorów. Wizyta częściowo odbyła się w ramach projektu „Polish-Japanese Energo-Eco Study and Expert Visits” dofinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Politechnika Lubelska może pochwalić się ponad 35-letnią owocną współpracą z Japońskimi uczelniami.

Goście mieli okazje nie tylko uczestniczyć w prezentacji na temat działalności DataArt, zwiedzić biuro i przyjrzeć się funkcjonowaniu centrum rozwoju oprogramowania „od kuchni”, ale także sprawdzić się w quizach związanych z technologiami i popkulturą. Szczególną popularnością wśród zwiedzających cieszył się przygotowany z okazji wizyty Space Hunt – zwyciężczynią w grze została Kasumi Nagata.

„Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wartościowy czas. Cieszę się, że mieliśmy szansę zobaczyć od środka, jak funkcjonuje firma zajmująca się nowoczesnymi technologiami. W DataArt miałem okazję gościć już wielokrotnie, z przyjemnością obserwuję, jak się rozwijacie. Lublin jest dla mnie szczególnym miejscem – to moja 14 wizyta w tym mieście, lubię myśleć, że to mój drugi dom. Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się ponownie” – mówił profesor Shin-ichi Aoqui.

Relacja zdjęciowa z wizyty dostępna jest  tutaj.