Uczyłam się programowania i tworzyłam na własną rękę

Uczyłam się programowania i tworzyłam na własną rękę
Dominika Zaleska obala większość stereotypów branży IT. Nie tylko pracuje jako developer w skomplikowanej działce AI, ale implementuje również rozwiązania blockchainowe w nowych produktach Wandlee. Po godzinach uczy się grać na gitarze, śpiewa karaoke, jeździ na na nartach i robi Hackerranki z koleżankami w niedzielne wieczory. Opowiedziała nam o tym, dlaczego zdecydowała się pracować z technologiami i o tym, co ją interesuje.

Dlaczego zdecydowałaś się na karierę technologiczną? Co jest najciekawsze w tej pracy?

Zostanie developerką było moim powoli kiełkującym marzeniem. Nawet decydując się na studia biznesowe, uczyłam się programowania i tworzyłam na własną rękę. Teraz, kiedy krótko przed obroną zdecydowałam się pracować jako developerka, wiem, że to jest po prostu to.

Jaki jest najciekawszy projekt, nad którym pracowałaś do tej pory?

W trakcie studiów pracowałam z różnym skutkiem nad wieloma ciekawymi projektami, jednak dopiero, kiedy poznałam Igora i Wandlee, zrozumiałam, że można robić jeszcze ciekawsze i bardziej ambitne projekty. Mój obecny, którego rezultatów nie mogę się już doczekać, łączy moje 2 dziedziny, które jeszcze niedawno były tylko w sferze marzeń - Blockchain i AI. Więcej szczegółów na razie jeszcze nie mogę zdradzić ;)

Jaka aplikacja Twoim zdaniem byłaby najbardziej przydatna w branży finansowej, a jeszcze nie istnieje?

Moim zdaniem ciekawym botem byłby bot do mikroinwestycji, przenaczony dla młodych ludzi. Millennialsi stanowią obecnie coraz większą grupę konsumencką, korzystają także z Messengera, a jednocześnie nie mają pewnej przyszłości na emeryturze. Nauczenie ich inwestowania w prosty sposób mogłoby uratować przyszłość wielu z nich.

O czym opowiesz na konferencji IT NonStop: Fintech hardcore?

Na konferencji opowiem między innymi o blockchainie i dlaczego jest przyszłością branży finansowej oraz o tym, jak wygląda od środka tworzenie popularnego ostatnio ICO.

Rejestracja na konferencję IT NonStop: Fintech hardcore – it-nonstop-fintechhardcore.evenea.pl