Wypływamy w Łodzi na szerokie wody

Wypływamy w Łodzi na szerokie wody
Porozmawiajmy o Łodzi – trzecim największym pod względem ludności (za Warszawą i Krakowem) mieście Polski, położonym w centrum naszego kraju... i od niedawna naszej czwartej lokacji.

Łódź jest, z racji swojego położenia, bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym. To miasto typowo loftowe i industrialne. Zdecydowaliśmy się na nie ze względu na kilka czynników – jednym z najważniejszych była ilość połączeń z innymi ośrodkami w Polsce i Europie, zarówno w transporcie drogowym, jak i lotniczym. Łódź posiada także bogatą ofertę turystyczną i kulturalną.

W mieście odnajdą się pasjonaci historii, którzy z pewnością zwrócą uwagę na Księży Młyn, XIX-wieczną Manufakturę czy ponad 20 miejskich muzeów. Znajdziemy tu również Park Ocalałych, Drzewa Pamięci, które posadzili ocalali z łódzkiego getta, a także Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, które już drugą dekadę działa na rzecz popularyzacji wielokulturowości Łodzi z uwzględnieniem wpływów żydowskich.

Turyści chcący doświadczyć nowoczesnej strony miasta również nie mają na co narzekać; Łódź stoi muralami, których w mieście jest aż 155, festiwalami (wartym wspomnienia jest tu choćby Light Move Festival, który odbywa się co roku w dawnej miejskiej elektrociepłowni czy miejski festiwal pizzy, który w tym roku odbył się już po raz szósty). Znajdziemy tu centra nauki, planetaria i wiele ośrodków kultury. Łódź to również nasze polskie Hollywood – to tu znajduje się polska Aleja Gwiazd, a łódzka „filmówka” wydała na świat takie persony, jak Roman Polański, Krzysztof Kieślowski czy Andrzej Wajda.

Nasze biuro w Łodzi znajduje się w Starej Drukarni, bardzo blisko ulicy Piotrkowskiej – najbardziej znanej miejskiej arterii, wypełnionej barami i sklepami. Obecnie w biurze pracuje około 15 osób.  - Zaznaczmy jednak, że jest to absolutny początek jego aktywności – mówi Paweł Krasowski, Head of Office w Łodzi –  Aktualnie gościmy również naszych kolegów z biur z Ukrainy, którzy tymczasowo pracują z Polski, ale możliwe, że zostaną z nami na dłużej. Po nabraniu rozpędu planujemy zatrudniać 2 osoby miesięcznie, a pod koniec 2022 roku - osiągnąć już pełną zdolność operacyjną. Nasze biuro jest w stanie pomieścić około 80 osób, liczymy więc na to, że niedługo będziemy zmuszeni zmienić je na większe – dodaje Paweł Krasowski.

W Łodzi chcemy rozwijać się długofalowo. Poza unikalną atmosferą miasta, wpływa na to otwartość władz miejskich na współpracę z lokalnym rynkiem IT. Z inicjatywy Urzędu Miasta odbywa się seria spotkań „Młodzi w Łodzi” przybliżająca osobom wchodzącym dopiero w świat IT ścieżki rozwoju business administratorów, developerów czy testerów. W Łodzi funkcjonuje również Cluster IT, grupa zrzeszająca specjalistów z regionu. Nawiązujemy również współpracę z łódzkim środowiskiem Java Developerów. 

Naszą uwagę na początek kierujemy na działania rekrutacyjne w mainstreamowe technologie – Java, JS, .NET, ale jesteśmy także otwarci na inne specjalizacje, takie jak AWS, Python, Android czy iOS.

Rozwijamy biuro, które ma być atrakcyjne dla wszystkich bez względu na preferowany model pracy; zarówno stacjonarny, hybrydowy lub zdalny. Chcemy pokazać, że DataArt to firma, w której można się rozwijać, w której pierwszą wartością jest człowiek, wreszcie jako firmę, w której... po prostu chce się zostać.